Peelingi do ciała 

Złuszczanie naskórka to naturalny proces, który odbywa się w stałym, regeneracyjnym cyklu. Skuteczność tego procesu zależy od wielu czynników, w tym wieku, rodzaju skóry oraz używanych produktów. Mocny peeling do ciała w błyskawiczny sposób wygładzi nasze ciało, nada mu blask oraz miękkość, których nie jest w stanie nam zapewnić nawet najlepszy krem. By balsamy nawilżające stały się skuteczne, przed ich użyciem należy zastosować wysokiej jakości, odpowiednio dobrany peeling.

Jakie korzyści zapewnia najlepszy peeling do ciała?

Peelingi do ciała usuwają martwe komórki naskórka, a także zapewniają kilka dodatkowych korzyści:

  • Pozwalają skórze lepiej wchłaniać kremy nawilżające. Poprzez odkładanie się martwych komórek naskórka, każdy nałożony po peelingu balsam wniknie w skórę dokładniej i głębiej.

  • Odblokowują pory i zapobiegają wrastaniu włosków. Regularne stosowanie peelingu do ciała odblokowuje pory, co może zapobiec powstawaniu podrażnień po goleniu i bolesnemu wrastaniu włosków.

  • Pozostawiają skórę gładszą i bardziej równomierną. Jeśli martwy naskórek nie zostanie usunięty, skóra stanie się szorstka w dotyku i o matowej, spękanej strukturze i wyglądzie.

Jak używać mocny peeling do ciała, by uzyskać najlepszy efekt?

  1. W pierwszej kolejności skórę należy zwilżyć, aby w łatwy sposób móc rozprowadzić peeling.

  2. Rozprowadzamy go po skórze opuszkami palców, masując ciało okrężnymi ruchami.

  3. Po kilkuminutowym masowaniu, skórę należy dokładnie oczyścić, by pozostałości po produkcie oraz martwy naskórek, który właśnie ściągnęliśmy, nie zostały na skórze.

  4. Teraz można przystąpić do golenia, jeśli jest to element naszej rutyny.

  5. Pozwalamy skórze wyschnąć w naturalny sposób lub używamy do tego ręcznika, ale nie pocieramy mocno skóry.

  6. Na wciąż lekko wilgotną skórę nakładamy głęboko nawilżający balsam, który ukoi skórę po peelingowaniu. Nałożenie kremu nawilżającego, gdy skóra jest jeszcze wilgotna, zatrzyma wilgoć.

Naturalny peeling do ciała – dlaczego warto?

Naturalny peeling do ciała pomaga zachować jedwabistą miękkość i gładkość skóry poprzez polerowanie i usuwanie martwych komórek naskórka. Z wiekiem, kondycja naszej skóry niestety nie poprawia się, a wręcz przeciwnie – zaczynamy zauważyć ciemniejsze plamy pigmentacyjne, zmniejszoną elastyczność i szorstkie plamy na skórze.

Naturalny peeling do ciała jest korzystny dla rozbijania pigmentowanych komórek i usuwania nagromadzonej suchej skóry, pomagając zachować zdrowy blask i gładką, miękką konsystencję skóry. Dzięki regularnemu zabiegowi złuszczającemu i nawilżającemu szybko zauważymy, że nasza skóra zmienia się z matowej i suchej w miękką i promienną.

Produkty

Jaki peeling do ciała wybrać?

Wybór odpowiedniego peelingu do ciała może być wyzwaniem, jeśli nie jesteśmy pewni, jaki jest nasz typ skóry. Złuszczanie naskórka w sposób mechaniczny może być drażniące dla skóry, dlatego kluczowe jest dobranie odpowiedniego do tego produktu. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki peeling do ciała kupić, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą, który pomoże określić typ naszej skóry.

Jeśli nasza skóra jest wrażliwa, najlepszy będzie peeling cukrowy. Jeśli jest podatna na wypryski, odpowiedni będzie peeling zawierający składniki aktywne, takie jak kwas glikolowy lub salicylowy. Dla wyjątkowo suchej skóry doskonale sprawdzi się peeling nasączony olejkami eterycznymi lub nawilżającą bazą kremową. Posiadacze tłustej skóry powinni postawić na naturalne składniki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą peelingów dostępnych w naszym sklepie!