Odżywki do włosów 

Przy tak wielu dostępnych opcjach, zakup odpowiedniej odżywki do włosów to niełatwe zadanie. Czym się kierować przy wyborze? Jak używać odżywki, by była skuteczna? Dobra odżywka to klucz do zdrowych, lśniących włosów. Podczas gdy szampon oczyszcza skórę głowy z wszelkich zabrudzeń, odżywka odpowiada za nawilżenie, odżywienie bądź regenerację.

Produkty

Odżywki do włosów – jaką wybrać?

Odżywki do włosów mogą nawet zminimalizować wypadanie włosów, zmniejszając ich łamliwość i wzmacniając je. Wybór najlepszej odżywki zaczyna się od poznania rodzaju włosów. Jeśli Twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się, unikaj odżywek, które są wygładzające, zawierają oleje czy masła (odżywki emolientowe). Szukaj produktów o lekkiej formule, takich, które zwiększają objętość i nie obciążają włosów. Kiedy Twoje włosy są suche, zniszczone lub łamliwe, zaopatrz się w odżywki nawilżające (humektantowe) oraz regenerujące, które zawierają proteiny mleka bądź proteiny pochodzenia roślinnego. Odżywki do włosów bez spłukiwania sprawdzą się z kolei w pielęgnacji włosów kręconych, puszących się. Zwykle występują w postaci sprayu. Pozostawiają na włosach niewielkie ilości składników aktywnych, niemniej nie zaleca się stosowania ich w przypadku włosów niskoporowatych (grubych, gładkich, przetłuszczających się), ponieważ mogą je nadmiernie obciążać.

Odżywki do włosów – jak je stosować?

Odżywkę nakłada się bezpośrednio po umyciu włosów i odciśnięciu nadmiaru wody. Ilość odżywki do włosów, jaką należy zastosować jest uzależniona od długości włosów. Czy produkt należy aplikować na całej ich długości? Odżywkę rozprowadza się równomiernie wyłącznie na włosach, nie na skórze głowy (od brody w dół). Po aplikacji należy delikatnie wmasować ją palcami lub rozczesać włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Odżywkę pozostawia się na chwilę na włosach, postępując zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na etykiecie (zazwyczaj jest to od 1 do 3 minut). Po tym czasie trzeba dokładnie spłukać odżywkę i osuszyć włosy ręcznikiem.

Odżywki do włosów – metoda OMO

Czym jest OMO? Jest to popularna wśród włosomaniaczek i tych kobiet, które lubią eksperymentować z pielęgnacją, metoda kilkuetapowego mycia włosów. Najpierw należy nałożyć niewielką porcję odżywki do włosów, następnie umyć włosy szamponem, a potem ponownie zastosować odżywkę. Metoda OMO znajduje zastosowanie w przypadku włosów kręconych, ekstremalnie zniszczonych, suchych oraz u osób z wrażliwą skórą głowy. W jej efekcie włosy są lepiej nawilżone, gładsze, nie plączą się.