Szampony 

Szampon stanowi podstawę pielęgnacji włosów. Powinien być dobierany do skóry głowy – niewłaściwie dopasowany może nie tylko nie oczyścić włosów należycie, ale także spowodować ich nadmierne przetłuszczanie się czy wysuszenie. Czym się kierować, wybierając szampony do włosów?

Produkty

Wyjątkowy szampon zagęszczający RevitaLash o właściwościach pogrubiająco-wygładzających zawiera odpowiednio dobrane składniki, które optymalizują stan skóry głowy poprzez oczyszczanie i wzmacnianie włosów, chroniąc jednocześnie przed szkodliwym działaniem środowiska.

Rodzaje szamponów do włosów. Jak wybrać właściwy?

Stosowanie szamponu odpowiednio do rodzaju włosów jest niezwykle istotne, aby były one dobrze oczyszczone, miękkie i jedwabiste. Znalezienie najlepszego preparatu może być dość trudne, biorąc pod uwagę ogromny wybór dostępnych na rynku produktów do mycia włosów. Różne szampony są przeznaczone do różnych rodzajów włosów, w zależności od ich struktury, stopnia nawilżenia i produkcji sebum. Najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest skład. Główne składniki szamponów to woda oraz środek powierzchniowo czynny, oprócz nich w składzie mogą znaleźć się na przykład: zagęszczacze, konserwanty, substancje zapachowe, wyciągi ziołowe. Szampony do włosów mogą pomóc w walce z problemami, takimi jak łupież czy nadmierne wypadanie włosów.

Szampony do włosów a rodzaj skóry głowy

Chociaż większość osób myśli o szamponie wyłącznie jako o środku do mycia włosów, równie ważne jest, aby przy jego wyborze wziąć pod uwagę skórę głowy. W przypadku skłonności do przetłuszczania się, warto sięgać po szampony do włosów głęboko oczyszczające i odświeżające, aby zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się sebum. Jeśli masz cienkie włosy, unikaj szamponów z większą zawartością składników pielęgnacyjnych, ponieważ mogą je obciążać, wybieraj te delikatnie myjące i nawilżające. Grube i szorstkie włosy „nie lubią” szamponów mocno oczyszczających, które mogą podnosić łuski włosa, sprawiając, że stają się one suche i puszą się. Używaj szamponów z większą zawartością składników pielęgnacyjnych, takich jak odżywcze olejki i masła roślinne, aby włosy były miękkie i gładkie.

Szampony do włosów do zadań specjalnych

Włosy o szczególnych potrzebach (np. farbowane, z łupieżem czy nadmiernie wypadające) wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Szampony do włosów o właściwościach przeciwłupieżowych łagodzą swędzenie skóry głowy oraz zapobiegają łuszczeniu. Ograniczają także produkcję sebum i minimalizują wypadanie włosów. Szampony zwiększające objętość posiadają lekką formułę, która nie obciąża. Są idealne dla włosów osłabionych, podnoszą je u nasady i wzmacniają. Naturalne szampony do włosów zawierają natomiast składniki pochodzenia roślinnego i są pozbawione sztucznych konserwantów. Szczególną uwagę powinny zwrócić na nie osoby mające wrażliwą skórę głowy.