Serum do włosów 

Czy puszenie się nie pozwala Ci zapanować nad włosami? Twoje włosy są przesuszone, matowe, a końcówki rozdwajają się? Warto wówczas zastosować serum do włosów na bazie silikonów bądź naturalnych olei. Które serum wybrać i jak go używać? Odpowiedzi szukaj w dalszej częsci tekstu.

Produkty

Serum do włosów – jak działa?

Wiele osób ma wątpliwości dotyczące serum do włosów – co to jest, jak działa i czym różni się od innych produktów do pielegnacji włosów, takich jak odżywka czy maska. Serum do włosów zawiera skoncentrowane składniki aktywne, które wnikają we włosy. Służy do kontrolowania puszenia się, układania fryzur i ochrony włosów przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie UV, wilgoć, wysoka temperatura. Wygładza włosy, sprawia, że są lśniące, a rozdwojone końcówki mniej widoczne. Serum do włosów pomaga w uzupełnieniu utraconych lipidów, naprawiając w ten sposób uszkodzenia w strukturze włosa, a tym samym ułatwia rozczesywanie nawet splątanych pasm. Ponadto nabłyszcza i powstrzymuje puszenie. Najpopularniejszym rodzajem serum do włosów jest serum silikonowe. Silikony są związkami chemicznymi będącymi polimerami krzemoorganicznymi. Tworzą ochronną powłokę na włosach, która zapobiega ich przesuszaniu, uszkodzeniom i łamaniu. Zabezpieczają także wewnętrzne struktury włosów przed zanieczyszczeniami. Serum bez silikonów ma natomiast w swoim składzie naturalne oleje roślinne, które przede wszystkim wygładzają włosy i zapobiegają nadmiernej utracie wody.

Serum do włosów – jak stosować?

Zastanawiasz się, jak używać serum do włosów? Bardzo ważne jest, aby nabierać niewielką porcję produktu, odpowiednia ilość serum to mniej wielkość ziarna grochu. Jeśli masz cienkie lub przetłuszczające się włosy, możesz nakładać nieco mniej, natomiast w przypadku włosów grubych lub suchych – więcej (zbyt duża ilość serum do włosów może jednak powodować ich nadmierne przetłuszczanie). Przed nałożeniem rozetrzyj kroplę serum w dłoniach i równomiernie nałóż na włosy.  Najczęściej tego rodzaju produkty nakłada się wyłącznie na końcówki, chociaż zdarza się, że producent zaleca użycie na całej długości włosów. Wiele osób zastanawia się także, czy serum do włosów się spłukuje? Producenci wskazują, że nie należy tego robić. Nałóż więc serum na wilgotne włosy, tuż po umyciu, przed pozostałymi produktami do stylizacji i nie spłukuj. Pamiętaj także, aby odpowiednio dobrać rodzaj serum do typu włosów i stosowac się do zleceń na opakowaniu.