Suchy szampon 

Suchy szampon do włosów to rodzaj szamponów, które zawierają skrobię i alkohol, dzięki czemu błyskawicznie usuwają nadmiar sebum ze skóry głowy i odświeżają włosy. Większość z nich dodatkowo przyjemnie pachnie. Są niezwykle przydatne w sytuacjach, w których umycie włosów klasycznym szamponem nie jest możliwe.

Suche szampony do włosów – jak działają?

Suchy szampon to rodzaj produktu do włosów, który działa na zasadzie absorpcji – pochłania sebum, czyli substancję (dokładnie mieszankę lipidową) wytwarzaną przez gruczoły łojowe, która, gdy występuje w nadmiarze, jest odpowiedzialna za przetłuszczanie się włosów. Suche szampony do włosów występują w postaci w aerozolu. Głównym ich składnikiem jest skrobia, najczęściej jest to skrobia ryżowa lub skrobia z tapioki. Dodatkowo mogą zawierać alkohol, niewielkie ilości talku czy węgiel aktywny. Suchy szampon to sposób na mycie głowy bez wody. Produktu nie trzeba zmywać z włosów, dlatego też jego używanie jest niezwykle wygodne. Suchy szampon jest świetny od czasu do czasu, ale nie powinien zastępować mycia włosów wodą. Jest to dobra metoda odświeżenia fryzury, jednak należy pamiętać, że nie oczyszcza skóry głowy, a jedynie ją „odtłuszcza”.

Suche szampony do włosów – jak ich używać?

Suche szampony do włosów mogą pozostawiać na włosach białe ślady, jednak na rynku dostępne są też produkty bezbarwne lub kolorowe (dla brunetek). Przed aplikacją produktu usuń wszelkie ozdoby do włosów, takie jak gumki, spinki czy wsuwki. Opakowanie suchego szamponu trzymaj około 30 cm od czubka głowy, a bezpośrednio przed użyciem wstrząśnij. Rozpyl niewielką ilość bezpośrednio u nasady włosów (także nad karkiem, tuż nad uszami i w okolicy skroni), a następnie wmasuj delikatnie w skórę głowy. Na koniec możesz użyć podmuchu chłodnego powietrza z suszarki, aby dodać włosom objętości. Suche szampony do włosów mogą być wzbogacone o lakier, dzięki czemu dodatkowo utrwalą fryzurę.