Pianki do włosów 

Jeśli chcesz dodać włosom dodatkowej objętości, może w tym pomóc pianka do włosów. Utrwala kształt i teksturę włosów, dzięki czemu możesz łatwiej stworzyć idealną fryzurę. Sprawdzi się w przypadku rożnych długości i rodzajów włosów. Jak prawidłowo nakładać pianki fryzjerskie?

Co to jest pianka do włosów?

Pianki do układania włosów stały się popularne w latach 80. XX wieku, kiedy to niezwykle modne były natapirowane, napuszone i uniesione od nasady włosy. W tamtych czasach pianka była chwalona przede wszystkim za efekt utrwalenia fryzury na długi czas, dziś może nie tylko usztywniać włosy, ale też nadawać im puszystości i blasku oraz pielęgnować. Pianki do włosów to obecnie wszechstronny produkt do stylizacji. Może podkreślać fale i loki, zmniejszać puszenie się oraz zapewniać objętość i utrwalenie koków i innych upięć. Może również sprawić, że Twoje włosy będą lśniące, gładkie i podatne na układanie. Pianka jest delikatnie lepka, dzięki czemu łatwo rozprowadza się na mokrych i suchych włosach – w zależności od potrzeb. Najlepiej zacząć od niewielkiej ilości, aby pozostawić włosy lekkie i nieobciążone.

Jak nakładać pianki do włosów?

Ważnym krokiem w stosowaniu pianki do włosów jest ich odpowiednie przygotowanie do zabiegów stylizacyjnych – umycie szamponem i nałożenie odżywki lub maski. Następnie należy osuszyć włosy ręcznikiem, aby były lekko wilgotne i rozczesać. Ilość musu, od jakiego najlepiej rozpocząć nakładanie produktu na włosy, to mniej więcej wielkości piłki golfowej. Piankę rozprowadza się od nasady aż po końce. Aby wygładzić pasma, delikatnie przeczesz włosy grzebieniem i wysusz, używając dużej, okrągłej szczotki (lub szczotki obrotowej). Jeśli chcesz podkreślić loki bądź fale, po nałożeniu produktu, ugniataj włosy palcami, a następnie wysusz z użyciem suszarki z dyfuzorem – w przypadku włosów bardzo zniszczonych, warto pozostawić je do naturalnego wyschnięcia. Pianki do układania włosów zapewniają utrwalenie, ale także dodatkową objętość i mogą być znakomitą alternatywą dla cięższych lakierów czy żeli do włosów.