Brak produktów
Nakładanie maski do włosów powinno być integralną częścią procesu pielęgnacji włosów. Jest to produkt, który regeneruje, silnie nawilża i odżywia. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą maskę, uwzględniając rodzaj i kondycję włosów.
Maski do włosów od odżywek odróżnia to, że ich składniki są zazwyczaj bardziej skoncentrowane, wnikają głębiej w strukturę włosa i działają również na skórę głowy. Wzmacniają włosy i widocznie poprawiają ich kondycję. To, jak często powinnaś stosować maski jest uzależnione od tekstury Twoich włosów oraz od tego, jak często je myjesz i w jaki sposób stylizujesz. Istnieją trzy podstawowe rodzaje masek do włosów: humektantowe, proteinowe oraz emolientowe. Pierwsze z wymienionych to maski nawilżające do włosów suchych, pozbawionych blasku i puszystości. Zawierają silnie higroskopijne cząsteczki i dobrze rozpuszczające się w wodzie związki, które trwale wiążą wodę w skórze czy we włosach. Są to m.in. kwas hialuronowy, ekstrakt z aloesu, gliceryna, pantenol. Maski proteinowe to maski regenerujące do włosów suchych oraz zniszczonych. Zawierają w swym składzie głównie keratynę, proteiny pszenicy, proteiny mleka czy jedwab. Maski emolientowe mają natomiast działanie natłuszczające i zatrzymujące wodę, chronią włosy przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak promienie UV czy wysoka temperatura. W ich składzie znajdziesz głównie oleje roślinne, masło jojoba i masło shea.
To, po jaką maskę do włosów sięgnąć, zależy przede wszystkim od ich typu. Ze względu na ułożenie łusek keratynowych na powierzchni włosa i stopień ich odchylenia, mówi się o trzech typach włosów: wysokoporowatch, średnioporowatych i niskoporowatych. Jeśli łuski są bardzo odchylone, do wnętrza włosa dostają się substancje chemiczne i toksyny. Włosy są wtedy suche, chropowate i pozbawione blasku. Mają rozdwojone końce i trudno je wygładzić. Należy wówczas sięgnąć po maski regenerujące do włosów zniszczonych, a także olejki, na przykład lniany czy z czarnuszki. Warto pamiętać, że wysoką porowatość często mają włosy kręcone oraz farbowane, a przede wszystkim rozjaśniane. Włosy średnioporowate mogą się puszyć, łamać, bywają matowe, ale przy zastosowaniu odpowiednich masek do włosów, odzyskują blask. Włosy o niskiej porowatości charakteryzują się z kolei brakiem objętości i odpornością na stylizację. Są grube, ciężkie, przyklapnięte. W ich pielęgnacji należy unikać odżywek emolientowych, stosować zaś głęboko oczyszczające szampony, maski nawilżające do włosów oraz lekkie olejki, które nadadzą lekkości i sprężystości, na przykład: kokosowy, babassu, rycynowy.
Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi naszą stronę! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij