Żele przeciwbólowe i przeciwzapalne 

Jak radzić sobie z bólem mięśni? Przede wszystkim nie należy go ignorować. Jeśli ból w którymkolwiek miejscu w ciele budzi Twoje obawy, nie ustępuje lub się nasila — warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą i ustalić jego przyczyny. Jeżeli ból równocześnie występuje w stawach lub kościach, wizyta jest niezbędna i to im szybciej, tym lepiej.

Powodów występowania bólu w mięśniach może być wiele, zaczynając od zakwasów po treningu, przez stłuczenia aż po stany zapalne. Z niektórymi z nich można sobie jednak dość szybko poradzić przy pomocy specjalistycznych środków na uśmierzenie lub złagodzenie bólu.

Żel na ból mięśni — co stosować przy ciężkich treningach?

Początki przygody z regularną aktywnością fizyczną mogą być trudne i bolesne. Intensywne treningi odbijają się przede wszystkim na mięśniach uaktywnianych w trakcie treningu. Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto pamiętać o dłuższej rozgrzewce i o stopniowaniu intensywności aktywności fizycznej. Zaczynanie od krótkich treningów, mniejszych dystansów i lżejszych wersji ćwiczeń to dobry sposób na stopniowe przyzwyczajanie mięśni do intensywnego wysiłku. Niestety nawet przy lekkich treningach mogą pojawić się bóle mięśni i zakwasy następnego dnia. W takim wypadku dobrze jest działać miejscowo i sięgnąć po żele przeciwbólowe.

Jak działa żel? To przede wszystkim skoncentrowany produkt, który można rozsmarować po obolałym miejscu i pozwolić mu się wchłonąć przez skórę. Przed użyciem wybranego produktu należy zapoznać się z ulotką i sprawdzić, czy zalecane jest nałożenie go i odczekanie aż do momentu wsiąknięcia, czy wmasowanie w obolałe miejsce. W drugim przypadku masaż to dodatkowa przyjemność, którą można zaserwować obolałym mięśniom. Jakie jeszcze są sposoby na ból? Nie tylko żel na ból mięśni przynosi szybką ulgę, przydatne może być także rozchodzenie zakwasów, wykonanie lekkiego treningu lub sesja rozciągania. Jeśli jednak ból po treningu jest tak duży, że utrudnia poruszanie się, warto zrobić sobie dłuższą przerwę przed następną aktywnością.

Produkty

Promocja!

Energetyzujący i chłodzący żel dla zmęczonych nóg

59,00 zł 120,00 zł Oczekiwanie na dostawę
Promocja!

Orzeźwiający żel dla aktywnych mięśni

29,00 zł 58,00 zł Oczekiwanie na dostawę

Żele przeciwzapalne — skąd wiadomo, kiedy warto po nie sięgnąć?

Stan zapalny, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się uczuciem rozpalenia w danym miejscu. Często towarzyszy mu także opuchlizna i ograniczenie mobilności danego miejsca. Stan zapalny może mieć różne przyczyny; czasem wynika z przeciążenia, a czasem z poważniejszych schorzeń, które warto skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą. Jedną z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z nim są żele przeciwzapalne, zwłaszcza te chłodzące. Żel przynosi natychmiastową ulgę po nałożeniu go na bolące miejsce. Dobrze dobrany żel orzeźwia, przyśpiesza regenerację mięśni, a także poprawia krążenie.

Żele przeciwbólowe można stosować z różnych powodów. W wielu przypadkach stanowią wytchnienie dla osób, które ciężko pracują lub w trakcie pracy przez dłuższy czas pozostają w jednej pozycji. Żel do zmęczonych nóg jest jak kompres, który po ciężkim dniu pomaga się odprężyć i zregenerować. Taki produkt pomaga ukoić opuchnięte i nabrzmiałe nogi, a nawet zmęczone stopy. Żel do zmęczonych nóg to wybawienie dla osób, które w swojej pracy często stoją lub noszą wysokie obcasy. Chłodzący żel pomaga zwiększyć mikrokrążenie i zredukować uczucie napięcia w nogach. To ważne, zwłaszcza u osób posiadających skłonności do pękających naczynek lub żylaków.

Niezależnie od tego, czy ból mięśni pojawia się w efekcie treningu, czy ze względu na intensywną pracę i aktywny tryb życia — warto zawsze mieć tubkę schowaną na czarną godzinę.